MPM RELOKACJE

spotkanie w magazynie

Jak długo trwa relokacja przemysłowa?

Przenoszenie elementów linii produkcyjnej to skomplikowany proces wymagający właściwego przygotowania. Czas wykonania zlecenia zależy od wielu czynników, w tym od skali przedsięwzięcia oraz odległości, na jaką ma zostać dokonana relokacja. O tym, co wpływa na czas jej przeprowadzenia oraz jak go przyspieszyć przeczytasz w poniższym artykule. 

Od czego zależy czas przeprowadzenia relokacji przemysłowej? 

Proces relokacji maszyn składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest zaplanowanie operacji, następnie zdemontowanie sprzętów oraz ocena stanu technicznego, a dalej zabezpieczenie ładunku, transport i ponowny montaż maszyn. Długość trwania relokacji przemysłowej zależy m.in. od odległości, na jaką mają zostać przetransportowane maszyny – niekiedy jest to sąsiedni budynek, a czasem wywóz za granicę. Innym czynnikiem, który wpływa na czas trwania operacji jest wielkość linii produkcyjnej, poziom skomplikowania maszyny oraz konieczność załatwiania dodatkowych formalności. W związku z tym, określenie czasu potrzebnego na wykonanie zlecenia dokonuje się indywidualnie dla każdej firmy. 

Jakie czynniki wpływają na wydłużenie realizacji usługi? 

Jako doświadczona firma oferująca usługi relokacji instalacji przemysłowych z Katowic zdajemy sobie sprawę z istnienia czynników, które uniemożliwiają terminowe wykonanie zlecenia. Jest to np. brak doświadczenia i odpowiednich kwalifikacji członków zespołu relokacyjnego. To także nieprawidłowe zaplanowanie procesu oraz brak uwzględnienia ryzyka, które wiąże się z transportem maszyn. Terminowe wykonanie zadania wymaga właściwej koordynacji między kolejnymi etapami i sprawnego skompletowania dokumentów. Aby uniknąć tego typu problemów, relokację przemysłową warto zlecić doświadczonej firmie cieszącej się dobrą opinią. 

Jak długo trwa relokacja przemysłowa?
Przewiń na górę